|
|
|
|
|
|
|
|
- KATALOG
|
|
INOKULANT 11H50 - LUCERNA
Pioneer 11H50 jest inokulantem przeznaczonym specyficznie do zakiszania lucerny oraz mieszanek trawy z lucerną w których roślina ta stanowi minimum 80%. Inokulant 11H50 zawiera w składzie wyselekcjonowane z lucerny specyficzne szczepy bakterii kwasu mlekowego, które posiadają zdolność efektywnego wykorzystania cukru roślinnego lucerny, a jednocześnie korzystnie wpływają na jakość fermentacji i wartość pokarmową otrzymanej kiszonki.
Stosowanie
Jedno opakowanie po rozpuszczeniu w wodzie 250 ml / na 50 ton zakisza-nego materiału. Gwarantowana ilość żywych bakterii. Produkt zawiera w składzie dechlori-nator chroniący bakterie jeżeli przygoto-wany jest z użyciem wody chlorowanej. Po rozpuszczeniu w wodzie w zależno-ści od wydajności aplikatora uzyskujemy bezpieczny do stosowania biologiczny roztwór, który należy wykorzystać w ciągu 5 dni.
Korzyści wynikające ze stosowania Inokulantu 11H50
ułatwia szybki przebieg fermentacji,
zmniejsza straty suchej masy,
redukuje straty azotu amoniakalnego dając poprawę jakości białka,
poprawia strawność lucerny,
ogranicza zagrzewanie się kiszonki,
eliminuje niekorzystną mikroflorę w zakiszanej masie.
Jedyny inokulant tylko do lucerny.
Skuteczność Inokulanta 11H50 w zakiszanej lucernie testowania była w licznych laboratoriach na świecie.
Skład:
Proszek przeznaczony do rozpuszczenia w wodzie. Zawiera specyficzne szczepy bakterii wyizolowane z zakiszonej lucerny (Lactobacillus plantarum szczep nr 346, Lactobacillus plantarum szczep nr 347). Gwarantowana zawartość żywych bakterii 1,25 * 10 do11. Produkt zawiera w składzie dechlorynator, chroniący szczepy bakterii przed chlorem zawartym w wodzie. W składzie błękitny środek barwiący dla łatwego rozpoznania partii z dodanym inokulantem. Bezpieczny w stosowaniu, nie toksyczny.
Termin zbioru:
Optymalny termin zbioru lucerny na kiszonkę przypada w okresie pączkowania i wczesnego kwitnienia roślin (najlepsza jakość fermentacji i wysoka wartość pokarmowa). Lucernę po skoszeniu należy podsuszyć do 28 - 30 % SM.
|
|
INOKULANT - 11G22 - TRAWA / STABILIZATOR
Pioneer 11G22 jest inokulantem przeznaczonym do zakiszania mieszanek traw i całych roślin zbożowych, zbieranych do silosa/pryzmy lub rolowanych w baloty przy SM 30% do 45%.
Pioneer 11G22 zawiera w składzie unikatowym zestawieniem szczepów Lactobacillus plantarum i Lactobacillus buchneri chronionych patentem (U.S.Patent No. 6,403,084).
Przygotowując formułę produktu zwrócono uwagę na takie zestawienie wyselekcjonowanych szczepów bakterii, które zapewni optymalny przebieg fermentacji w zakiszanych mieszankach traw i mieszankach całych roślin zbożowych i GPS ograniczając straty suchej masy zakiszanego surowca jednocześnie gwarantując dobrą wydajność zwierząt.
KORZYŚCI
poprawa jakości kiszonki przez trwałe obniżenie pH i uzyskanie pożądanego profilu LKT w zakiszanym materiale odpowiednia proporcja kwasu mlekowego do kwasu masłowego),
ograniczenie strat ogólnych SM zakiszanego materiału,
ogranicza zagrzewanie się zakiszonego materiału, poprawa stabilności pryzmy / silosu,
wysoka wartość pokarmowa kiszonki,
poprawa wydajności zwierząt.
SKUTECZNOŚĆ FERMENTACJI:
W przeprowadzonych badaniach stwierdzono wysoką produkcję kwasu mlekowego i kwasu octowego.
W tym samym czasie obniżył się poziom strat powstających zwykle w wyniku fermentacji, co obrazuje bardziej wydajną fermentację z ochroną przeciwko zagrzewaniu się i pleśnieniu.
STABILNOŚĆ TLENOWA:
W przeprowadzonych badaniach potwierdzono poprawę stabilności tlenowej sporządzonych kiszonek oraz redukcję ogólnych strat towarzyszących procesowi zakiszania.
Wyraźnie obniżyły się ubytki składników pokarmowych dzięki prawidłowemu przebiegu fermentacji oraz straty tlenowe powstające w wyniku penetracji powietrza wewnątrz pryzmy / balota.
WYDAJNOŚĆ ZWIERZAT:
W badaniach na bydle opasowym, dzienne pobranie kiszonki z inokulantem było wyższe niż kiszonki kontrolnej bez dodatku inokulanta (1490 do 1430 g/dzień) a przyrosty licząc na tonę kiszonki z trawy były o 7,2 kg wyższe.
SKŁAD:
Proszek przeznaczony do rozpuszczenia w wodzie. Zawiera szczepy bakterii: Lactobacillus plantarum, Lactobacillus buchneri i Enterococus faecium. Gwarantowana zawartość żywych bakterii (1,1 * 10^11).
Produkt zawiera w składzie dechlorynator, chroniący szczepy bakterii przed chlorem zawartym w wodzie. W składzie zawarty jest również błękitny środek barwiący dla łatwego rozpoznania partii z dodanym inokulantem. Bezpieczny w stosowaniu, nie toksyczny.
TERMIN ZBIORU:
Optymalny termin zbioru traw na kiszonkę przypada na okres kłoszenia. Ważne jest aby czas przesychania traw na pokosie nie był zbyt długi w upalny wietrzny dzień wystarczy czasem kilka godzin.
Trawy pozostawione po ścięciu na pokosie zbyt długo są bardzo trudne do ubicia co skutkuje zagrzewaniem się i pleśnieniem zakiszonego materiału szczególnie na brzegach pryzm i wewnątrz sprasowanych balotów.
|
|
INOKULANT - 11G22 - KUKURYDZA
Pioneer 1188 jest inokulantem przeznaczonym do zakiszania traw i mieszanek koniczyn z trawami. Pioneer 1188 zawiera w składzie 6 starannie dobranych, nawzajem uzupełniających się szczepów bakterii: 4 szczepy bakterii Lactobacillus plantarum oraz 2 szczepy Enterococuss feacium. Takie zestawienie mikroorganizmów pozwala zabezpieczyć zakiszany materiał w optymalny sposób kontrolowany przez dodane szczepy bakterii z gwarancją jakości firmy Pioneer .
KORZYŚCI
redukuje straty powstające w zakiszanym materiale,
redukuje zawartość amoniaku w zakiszanym materiale,
poprawia strawność zakiszanego materiału,
podwyższa zawartość białka mikroorganizmów w żwaczu,
dodatkowo 1,5 kg mleka dziennie.
TERMIN ZBIORU:
Optymalny termin zbioru traw na kiszonkę przypada na okres kłoszenia. Podczas zbioru warto zwrócić uwagę na wysokość cięcia, rośliny koszone zbyt nisko wolniej odrastają. Trawy po skoszeniu należy podsuszyć.
SKUTECZNOŚĆ:
Pioneer 1188 poprawia efektywność procesu kiszenia (szybkość spadku pH), bez względu na zawartość suchej masy w zakiszanym materiale:
SKŁAD:
Proszek przeznaczony do rozpuszczenia w wodzie. Zawiera szczepy bakterii: Lactobacillus plantarum, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus plantarum, Enterococcus faecium, Enterococcus faecium. Gwarantowana zawartość żywych bakterii 1,25 * 1011. Produkt zawiera w składzie dechlorynator, chroniący szczepy bakterii przed chlorem zawartym w wodzie. W składzie błękitny środek barwiący dla łatwego rozpoznania partii z dodanym inokulantem. Bezpieczny w stosowaniu, nie toksyczny.
|
|
INOKULANT - 11A44 - KUKURYDZA
Pioneer 11A44 jest inokulantem przeznaczonym specyficznie do zakiszania i stabilizacji kiszonki z kukurydzy jak i do kiszenia wilgotnego ziarna kukurydzy (KWZK). Szczególnie polecany do gospodarstw, które doświadczają problemu z zagrzewaniem się lub pleśnieniem zakiszonego materiału po otwarciu kiszonki, lub też pogarszania się materiału zakiszonego w trakcie skarmiania.
Sytuacja taka zdarza się zazwyczaj przy tlenowym rozkładzie kiszonki na skutek:
ograniczonego dziennego wybierania zakiszonego materiału,
niedostatecznego ubicia zakiszanego materiału,
zbyt szerokiej ściany silosu lub pryzmy w stosunku do skarmianej dziennej porcji,
napowietrzania ściany przedniej przy wybieraniu (brak freza wycinającego),
konieczności przewożenia zakiszonej masy na przyczepach i pozostawienia do późnejszego skarmienia
opóźniającego się momentu zamknięcia silosu, pryzmy.
KORZYŚCI
redukuje rozwój pleśni i drożdży w zakiszanej masie poniżej poziomu wykrywalności,
hamuje rozpad składników pokarmowych w zakiszanym materiale,
zapewnia właściwe spectrum kwasów fermentacyjnych w zakiszanej masie,
minimalizuje aktywność tlenową skarmianej ściany silosu, pryzmy.
Dodatek bakterii Lactobacillus buchneri hamuje procesy rozkładu składników pokarmowych zakiszanej masy w wyniku zagrzewania się materiału roślinnego jak i działalności szkodliwych mikroorganizmów.
SKŁAD:
Proszek przeznaczony do rozpuszczenia w wodzie. Zawiera specyficzną bakterie Lactobacillus buchneri wyizolowaną po raz pierwszy z materiału roślinnego w laboratorium firmy Pioneer w 1987 roku (Lactobacillus buchneri szczep nr LN 3957). Gwarantowana zawartość żywych bakterii 1,0 * 1011 kolonii na gram produktu. Produkt zawiera w składzie dechlorynator, chroniący szczepy bakterii przed chlorem zawartym w wodzie. W składzie niebieski środek barwiący dla łatwego rozpoznania partii z dodanym inokulantem. Bezpieczny w stosowaniu nie toksyczny.
TERMIN ZBIORU:
Optymalny termin zbioru na kiszonkę przypada przy mleczno-woskowej dojrzałości ziarna, jeżeli jednak wystąpią przymrozki bez względu na stan dojrzałości ziarna zbieramy rośliny w jak najkrótszym czasie po przymrozkach . Aby ograniczyć zanieczyszczenie grzybami oraz zwiększenia zawartości energii w zakiszanej masie zaleca się wyższe koszenie roślin na poziomie 30 a nawet 40cm. Optymalna wilgotność przy zbiorze kukurydzy na kiszonkę to ok. 35% SM. |
|
INOKULANT - 11C33 - STABILIZATOR KUKURYDZA
Pioneer 11C33 jest inokulantem zalecanym szczególnie do użycia przy zakiszaniu całych roślin kukurydzy o SM od 28% do 42%. Pioneer 11C33 jest specyficznym inokulantem zawierającym szczepy bakterii Lactobacillus plantarum, Lactobacillus buchneri i Enterococcus faecium, które wspomagają przebieg fermentacji w zakiszanym materiale z całych roślin kukurydzy, jednocześnie ograniczając utratę składników pokarmowych prowadzą fermentację w kierunku uzyskania właściwego profilu fermentacyjnego kwasów, takiego który pozwala na optymalną ochronę fazy beztlenowej oraz ogranicza straty suchej masy powstajęce w fazie tlenowej. Lactobacillus buchneri jest bakterią kwasu mlekowego, która wytwarza szerokie spectrum kwasów tłuszczowych w trakcie procesu fermentacji kiszonki, które mogą znacząco wpłynąć na ograniczenie wzrostu drożdży i pleśni odpowiedzialnych za psucie się kiszonki. Ograniczenie rozwoju niepożądanych mikroorganizmów dodatnio wpływa na poprawę stabilności tlenowej, ograniczenie procesu zagrzewania się skarmianej ściany i zmniejszenie strat wynikających z natleniania ściany.
Korzyści wynikające ze stosowania Pioneer 11C33 Poprawia jakość kiszonki poprzez szybkie obniżenie pH oraz uzyskanie właściwego profilu kwasów fermentacyjnych w kiszonce. Kiszonka z całych roślin kukurydzy z dodatkiem Pioneer 11C33 ma właściwe proporcje udziału kwasu mlekowego do octowego. Ogranicza straty suchej masy podczas zakiszania i wybierania. Stabilności tlenowa kiszonek z całych roślin kukurydzy zakiszanych z udziałem Inokulanta Pioneer 11C33.
poprawia wydajności zwierząt w porównaniu z zastosowaniem inokulantu Pioneer 1132.
istotnie poprawia strawność kiszonki z kukurydzy
Wyższa strawność kiszonki z dodatkiem inokulantu Pioneer 11C33 w porównaniu z kiszonką bez dodatku.
Skład:
Proszek przeznaczony do rozpuszczenia w wodzie. Zawiera 3 szczepy bakterii: Lactobacillus buchneri, Lactobacillus plantarum i Enterococcus faecium. Gwarantowana zawartość żywych bakterii 1,1 * 1011 jtk (jednostek tworzących kolonię) w gramie produktu. Produkt zawiera w składzie dechlorynator, chroniący szczepy bakterii przed chlorem zawartym w wodzie. Bezpieczny w stosowaniu, nie toksyczny.
Termin zbioru:
Optymalny termin zbioru kukurydzy na kiszonkę przypada na okres mleczno-woskowej, a nawet woskowej dojrzałości ziarna. Jeżeli jednak wystąpią przymrozki, to bez względu na stan dojrzałości ziarna zbieramy rośliny w jak najkrótszym czasie po przymrozkach. Przy oznaczaniu terminu zbioru warto pamiętać, że sucha masa zielonki z kukurydzy jest wypadkową zawartości suchej masy ziarna, liści i łodyg zbieranych roślin. Aby ograniczyć zanieczyszczenie grzybami oraz zwiększenia zawartości energii w zakiszanej masie zaleca się wyższe koszenie roślin na wysokości 30cm a nawet 40cm od powierzchni gleby. Optymalna wilgotność przy zbiorze kukurydzy na kiszonkę to 35 - 45% suchej masy w całych roślinach (pryzma, silos). Stosując inokulant należy bezwzględnie przestrzegać odpowiedniego terminu zbioru zakiszanych zielonek, odpowiedniego ugniecenia, poziomu suchej masy oraz ogólnych zasad zakiszania.
|
|
INOKULANT PIONEER 11CFT4 - Specjalnie dla biogazowi.
Unikalna zasada działania
Lepsza strawność ściany komórkowej
Ogranicza zagrzewania
Przyśpiesza i podwyższa tworzenie metanu
Podwójna skuteczność 11CFT4
1. Wyjątkowa zasada działania - sukces, który widać gołym okiem:
Wysokie pobranie paszy! Potwierdzone w badaniach żywieniowych: zawsze puste koryta i stoły paszowe.
Więcej mleka z pasz objętościowych! Odzielenie ligniny powoduje udostępnienie składników pokarmowych i energii.
Więcej mleka! Więcej mleka od krowy - potwierdzone badaniami.
2. Ograniczenie zagrzewania!
Dodatkowo ta wyjątkowa zasada działania poprawia stabilność tlenową przez kontrolowaną syntezę kwasu octowego. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|